Trénink MMA (17. 1. 2016)

       Dnes jsme byli pozváni Jonášem Motyčkou z „Bohatého sirotka“ na trénink MMA, který uskutečnil v největším centru bojových sportů u nás, v  pražském „PRO7SPORT“, pod vedením profesionálních zápasníků tuzemských a též evropských špiček v tomto sportu. Ne náhodou pro tuto speciální akci vybrali právě Dětský domov Plesná, stalo se tak proto, že jeden z vychovatelů, pan Petr M., děti pravidelně vede ke sportu a vyučuje v domově Kick box. Navíc děti již absolvovaly návštěvu světové hvězdy MMA muay thai Nathana Corbetta, která proběhla minulý rok.

      Dorazili jsme do tělocvičny „pro7sport“ natěšené a po krátké prohlídce „gymu“ již přebral otěže tréninku profesionální zápasník MMA těžké váhy Alexander Cverna. Jemu asistovali špičkový boxer David Hošek, který má za sebou více než osmdesát zápasů v klasickém boxu a pak také hvězda tuzemského MMA, amatérský mistr světa a dvojnásobný mistr ČR Matúš Juráček, který byl zároveň iniciátorem tohoto tréninku. Nejprve byla na programu rozcvička, po níž následoval nácvik takedownů (strhů na zem) a následně přišel na řadu i trénink úderů. Děti měly možnost si vyzkoušet lapování přímo v oktaganu (kleci pro zápasy). Závěr tréninku pak obstaral trénink úderů rukou a kolen do pytlů. Děti byly z tréninku nadšené a již během něj se ozývaly hlasy po opakování a všichni z trenérů v krátkosti promluvili. Nejdříve Matúš Juráček, poté David Hošek a na závěr i Alex Cverna – všichni zmiňovali to nejdůležitější – nevyhledávat konflikty venku na ulici, ale že tento sport je o pokoře a měření  sil v ringu. Pan Musil si pak střihl krátký sparing s Alexem Cvernou a pak již bylo na programu focení. Děti odjížděly nadšené, plné nových zážitků a poznatků, ale také správně fyzicky vyčerpáni.

      V rámci projektu „Bohatý sirotek“ nám ukazují ty správné sportovní vzory atraktivní formou. To se jim dnes díky naším podporovatelům z řad profesionálních fightrů povedlo.

      Chceme moc poděkovat oběma špičkovým MMA zápasníkům Alexandrovi Cvernovi, Matúši Juráčkovi a stejně tak špičkovému boxerovi Davidu Hoškovi, že si na děti udělali čas a ukázali jim krásu tohoto sportu.

       Děkujeme také centru bojových sportů „PRO7SPORT“  !

MMA

Comments are closed.