Vánoční dárky 2015

      Jak slíbili, tak splnili. Ano je řeč o Jonášovi Motyčkovi z Bohatého sirotka a bratrech Pollákových z Juxing Investu. Slíbili podarovat děti vánočními dárky, které pro ně přivezli. V hale DD se tak pod stromečkem objevily hračky i praktické dárky. Radost byla vidět na tvářích všech dětí, k tomu všemu pánové přivezli dětské „šampáňo“ a symbolicky si všichni připili na Veselé vánoce.

Za všechny děti strýček Petr poděkoval a předal děkovný list.

dárky

Expedice Pernink 2

      Na letošní jarní prázdniny odjel náš expediční tým na známé místo, kde jsme se pokoušeli opět o zdolání sjezdovky a vleku. Zkušení horští borci z loňské expedice pomáhali nováčkům v jejich snaze. Práce bylo hodně, proto byla zvolena i delší časová osa, která se jako červená čára sjezdových lyžařských oblouků táhla přes celé prázdniny. Bylo třeba ještě překonat nástrahy z loňského roku, kdy ne všechny děti zcela pokořili sjezdovku a vlek ve Ski areálu Pod nádražím v Perninku a ještě „podržet“ nováčky ! Počasí nám opět přálo, hodně sněhu a slunce každý den. Základní tábor jsme tentokrát postavili v Penzionu Jan Meruna, který nám poskytl potřebné zázemí pro naši expedici. Museli jsme povolat na výpomoc k nováčkům místní „šerpy“ z lyžařské školy, kteří bezpečně vedli jejich první krůčky ve zdolávání tak obávané sjezdovky a vleku. „Tvrdá“ realita náročné přípravy se projevila v podobě velké únavy, kdy jednotliví členové expedičního týmu třetí den upadali do spánku v neobvykle brzkou večerní hodinu. Vynaložená námaha se ale vyplatila. Po překonání krizového dne se podařilo vyrovnat „resty“ z loňska. Nováčci splnili daný cíl na sto procent. Dokonce se zkušení účastníci z našich řad vydali do sousedního Ski areálu Plešivec, kde úspěšně uskutečnili výstup a sjezd.

      Návrat domů byl provázen zážitky z expedice. Cestou se již projednávaly přípravy na třetí ročník a společně se  plánovalo, co je potřeba připravit. Rok uteče jako voda, ale my základní zkušenosti již máme !!!

Poděkování nadaci za finanční zajištění Expedice:

Nadace NAŠE DÍTĚ Praha (Mgr. M. Maxová, Ústavní 91/95, Praha 8, 18121)

P1180225

celá fotogalerie : zde

Vánoce 2014

     Letošní Štědrý den se opravdu vydařil. Díky sponzorům a přátelům z Německa, studentům gymnázia v Markneukirchenu, zákazníkům nákupního centra Galerie Butovice, měly děti bohatého Ježíška. Po chutné večeři zazvonil zvoneček, všichni jsme si posedali u stromečku a nastal okamžik, kdy se všem rozzářila očička a mnohým z nás se splnila tajná přání.

Bublava-ozdravný pobyt (5 – 7. 9. 2014)

       V rámci sportovního kroužku, který pracuje u nás celoročně, jsme vyrazili na ozdravné víkendové soustředění na Bublavu. Mimo vycházek po okolí, nám členové horské služby předvedli záchranu lyžařů ze zaseklé lanovky. Nick měl spoustu otázek na které ochotně odpovídali. Poté jsme si zkusili stoupání po lanovém žebříku samozřejmě bezpečně zajištěni proti smeknutí a pádu. Nick vylezl celou náročnou trasu až nahoru.  Navštívili jsme místní hasičárnu, kde nám ukázali auto, se kterým jezdil před 6 lety strýček Petr. Sobotní večeře byla na grilu, hráli jsme nové hry a úžasně se bavili. Nedělní pozdní oběd jsme měli už v DD, kam jsme se  plni dojmů vrátili.

Zahajujeme nový školní rok 2014 – 2015

      Prázdniny jsou pro nás  příjemnou vzpomínkou. Dobrodružné tábory, sportovní výlety a aktivity, Chorvatsko a moře. Máme krásné zážitky, na které budeme vzpomínat. Škola nás opět volá a povinnosti, které máme,  nechceme podceňovat. Postoupili jsme o jeden ročník a někteří nastoupili do nové školy.  Chceme se ve svém vzdělání prosadit a oborům, které jsme si vybrali, chceme věnovat maximum. Pro někoho je to střední škola a pro jiného odborné učiliště.  Nebude to jednoduché, ale vůle a ambice nám nechybí. Někdo z nás jde do 1. třídy a  to je též vážný krok. Vždyť stát se „prvňáčkem“ je slavnostní okamžik !

 Přejeme si hodně dobrých známek a úspěšný nový školní rok 2014-15 !

Chorvatsko

      V Baško Polje 8. 8. – 20. 8. 2014 na úpatí velkolepého horského masívu Biokovo  pobřeží Jadranu se „účastníci zájezdu“ rekreovali na ozdravně-poznávacím pobytu uprostřed jedinečného spojení moře a hor. Užívali si pohostinnost místních lidí a poznávali krásu městečka Baška Voda, kam podnikali vycházky. Většina prvně ochutnala chuť moře. Nechávali se kolébat na vlnách a večer se kochali západem slunce, které se rudě kutálelo z hor do mořských hlubin. Ochutnávali jeho plodyaobdivovali temperament obchodníků se zmrzlinou. Svá těla barvila na oblázkových plážích do čokoládova, která pak příjemně ochlazovala v křišťálově modré vodě při pozorování překvapujícího života pod hladinou. Podnikli výpravu po okolních zátokách na lodi jménem Marina, kde bodrý kapitán za zvuků místních lidových písní bravurně točil kolem kormidla a vedl svoji loď bezpečně do přístavu. Navštívili místní kostel sv. Mikuláše a obdivovali jeho architektonický styl. Díky charitativní nadaci poznali novou zemi zalitou sluncem a teplem kde život a kultura místních úzce s mořem souvisí.

Účastníci zájezdu děkují za vynaložené prostředky, které jim umožnily toto poznání.

P1160623

celá fotogalerie zde:

Out of Home 2014

      Již druhý rok bojujeme na zážitkové hře v Praze (23-25.5.) o co nejlepší umístění (http://2014.mimodomov.cz/ úvodní foto převzato). Stanoviště byla v atraktivním prostředí. Redakce Lidových novin, Fakulta architektury a Ústřední knihovna. Práce v žurnalistice, nebo jak naprojektovat přístřešek pro žirafu, či jak se vytváří animace, to vše jsme si prakticky vyzkoušeli. Nebylo to jenom o poslouchání a prohlížení. Museli jsme zapojit svoji fantazii a zručnost. Tento zážitkový festival nám pomohl lépe poznat profesi novináře, architekta a výtvarníka a jak případně najít svoji cestu nebo se zapojit do běžného života.   Byl to víkend plný zážitků, kde se nám podařilo získat z celkového počtu 23 dětských domovů krásné 10. místo a navíc jsme získali zvláštní cenu pro účastníka, který nejvíce zaujal. Moc se nám to líbilo a již se těšíme na ročník 2015.

out of home 2014

 celá fotogalerie zde:

EXPEDICE PERNINK 2014 ( 23. 2. – 26. 2. )

      Expedice Pernink byla pro vybrané účastníky též otázkou odvahy a fyzické připravenosti. Zdolání sjezdovky a vleku sky-areálu Pod nádražím nebyla žádná legrace. Všichni jsme na takovém lyžařském pobytu byli prvně a lyže na nohách jsme nikdo neměl. První moment překvapení nastal, když jsme zjistili, že lyže jedou a udržet se na nich byl zdánlivě nedosažitelný výkon. Někteří z nás museli překonat téměř sami sebe ale podařilo se ! Již první den jsme objevili kouzlo lyží a jízda byla neodolatelná. Postupně jsme překonávali strach a pilně se učili, jak na neposlušná „prkna“ vyzrát ! Slunečné počasí letošních jarních prázdnin nám dodávalo dobrou náladu a chuť na sjezdovku !!! Postupně jeden po druhém jsme nakonec pokořili tak zprvu obávaný kopec a vlek. Závěrečné závody v jízdě zručnosti vyhrál každý ! Diplomy a ceny byly rozdány, čekalo nás balení a odjezd. Škoda, ještě se nám domů nechtělo, vždyť sjezdovka nebyla ještě zcela prověřena…tak příště !!!*

celá fotogalerie zde:

VÁNOČNÍ KONCERT

P1090048

      Vánoční koncert pořádal náš Dětský domov v Evangelickém kostele (1847) Plesná 14.12.2013 a navázal tak nepřímo po dlouhé době na tradici prvního farního sboru, který tento svatostánek jako první na chebsku měl.  Dlouho zamčené dveře se otevřely veřejnosti v tento adventní čas a jejich „těžký hlas“ se s ozvěnou vrátil zpět z kostelního prostoru s pozvánkou k usednutí do vánočně vyzdobených lavic. U barokního oltáře s obrazem Krista na hoře Olivetské při Poslední večeři (mj. je to jediný obraz v kostele) se za vedení p. ředitelky střídali jednotliví účinkující, včetně pana faráře, který přiblížil církevní význam Vánoc a poté zazpíval v latině. Pozvání na náš koncert mimo místních občanů přijal též Karlovarský kraj, pan starosta Plesné a naši přátelé z farní organizace Kaltenbrunn a DD-Erlbach. Kostelní chlad jenom umocnil mystickou pozitivní energii, která ze zpěvu od oltáře vycházela k zcela zaplněné hlavní lodi.  Klidné a příjemné slovo průvodce oddělovalo jednotlivá hudební a pěvecká vystoupení za doprovodu kláves pana V. Hrinka.  Vrchol  emoce však přišel v druhé polovině koncertu v podání pěvkyně p. I.Živčákové, kdy se jen málo návštěvníků ubránilo emocím písně „srdce“.  Mezi tím se venku již notně zešeřilo a vysokými okny do kostela lehce proudilo modré světlo, které stylově doplňovalo laserovou dekoraci. Dvouhodinový program zakončily koledy v podání našich nejmenších dětí, při kterých dostal každý návštěvník malý dáreček od našeho dětského domova.  Do uzavřeného kruhu před „Kristem“ pak mohli návštěvníci vstoupit a  symbolicky upevnit své rodinné pouto.  Umělecký zážitek byl u konce…návštěvníci plni dojmů jen pomalu opouštěli místo, které (jak doufáme) přispělo naším přičiněním ve spolupráci s městem Plesná k vánočnímu klidu a pohodě. Světla pomalu zhasínala, vytratil se šum přítomných a do tmy se opět vrátilo ticho.“Těžký hlas“ dveří oddělil další kapitolu Evangelického kostela a byla by velká škoda nechat toto historické místo upadnout opět v zapomenutí !*

celá fotogalerie zde:

Adventní návštěva

      Adventní návštěva našich přátel k nám zavítala 7.12.13.  Připravili jsme malé občerstvení k milému povídání. Nechyběl ani čert a Mikuláš s andělem, který nám předal dárky od tety z DD Erlbach. Společná písnička vytvořila příjemnou atmosféru na jejich rozbalování. DĚKUJEME !!! Při srdečném rozloučení jsme návštěvu pozvali na náš Vánoční koncert do Evangelického kostela v Plesné.

« Previous Entries