Sponzoři, děkujeme:

tango-daruj-hracku-800


 

 

 

 

 

Out of Home (21-22. 5. 2016)

Účastnili jsme se dalšího ročníku zážitkové hry v Praze, který pro nás připravuje organizace Mimo domov. Byl to opět super víkend. Na jednotlivých stanovištích jsme si vyzkoušeli nevšední profese, kde se lze při vynaložení píle a trpělivosti uplatnit.  Jsme již sehraný tým, který se v bodové konkurenci neztratil. Celou hru jsme zakončili společnou párty,  na kterou hned tak nezapomeneme !

(foto převzato a upraveno)

13198524_10154202309024723_8950509063605279473_o

Trénink MMA (17. 1. 2016)

       Dnes jsme byli pozváni Jonášem Motyčkou z „Bohatého sirotka“ na trénink MMA, který uskutečnil v největším centru bojových sportů u nás, v  pražském „PRO7SPORT“, pod vedením profesionálních zápasníků tuzemských a též evropských špiček v tomto sportu. Ne náhodou pro tuto speciální akci vybrali právě Dětský domov Plesná, stalo se tak proto, že jeden z vychovatelů, pan Petr M., děti pravidelně vede ke sportu a vyučuje v domově Kick box. Navíc děti již absolvovaly návštěvu světové hvězdy MMA muay thai Nathana Corbetta, která proběhla minulý rok.

      Dorazili jsme do tělocvičny „pro7sport“ natěšené a po krátké prohlídce „gymu“ již přebral otěže tréninku profesionální zápasník MMA těžké váhy Alexander Cverna. Jemu asistovali špičkový boxer David Hošek, který má za sebou více než osmdesát zápasů v klasickém boxu a pak také hvězda tuzemského MMA, amatérský mistr světa a dvojnásobný mistr ČR Matúš Juráček, který byl zároveň iniciátorem tohoto tréninku. Nejprve byla na programu rozcvička, po níž následoval nácvik takedownů (strhů na zem) a následně přišel na řadu i trénink úderů. Děti měly možnost si vyzkoušet lapování přímo v oktaganu (kleci pro zápasy). Závěr tréninku pak obstaral trénink úderů rukou a kolen do pytlů. Děti byly z tréninku nadšené a již během něj se ozývaly hlasy po opakování a všichni z trenérů v krátkosti promluvili. Nejdříve Matúš Juráček, poté David Hošek a na závěr i Alex Cverna – všichni zmiňovali to nejdůležitější – nevyhledávat konflikty venku na ulici, ale že tento sport je o pokoře a měření  sil v ringu. Pan Musil si pak střihl krátký sparing s Alexem Cvernou a pak již bylo na programu focení. Děti odjížděly nadšené, plné nových zážitků a poznatků, ale také správně fyzicky vyčerpáni.

      V rámci projektu „Bohatý sirotek“ nám ukazují ty správné sportovní vzory atraktivní formou. To se jim dnes díky naším podporovatelům z řad profesionálních fightrů povedlo.

      Chceme moc poděkovat oběma špičkovým MMA zápasníkům Alexandrovi Cvernovi, Matúši Juráčkovi a stejně tak špičkovému boxerovi Davidu Hoškovi, že si na děti udělali čas a ukázali jim krásu tohoto sportu.

       Děkujeme také centru bojových sportů „PRO7SPORT“  !

MMA

Archiv Plzeň (31. 12. 2015)

      Poslední den v tomto roce byl ve znamení splněných přání. Využili jsme pozvání paní Slámové z městského archívu v Plzni na prohlídku normálně nepřístupných prostor, uchovávaných knižních svazků, v kartotéce nahlédnout do historie své rodiny a mimo jiné si prohlédnout sbírku Spejbla a Hurvínka, nebo do nedávna používané vězeňské cely.

archiv

Strom dárků Praha (21. 12. 2015)

      Každým rokem se snaží někteří návštěvníci OC Nové Butovice v Praze splnit dětem jejich přání. Ne jinak tomu bylo i letos. Děti si v domově namalovaly přání, které si přejí splnit a to pak bylo vyvěšeno na Vánočním stromě umístěném ve vestibulu OC. Kdokoli chtěl si obrázek vzal, koupil dle přání dárek a předal hosteskám. Dnes jsme se pro dárky vypravili a splněná přání přivezli do DD, kde si je pod stromečkem rozbalíme.

Všem, neznámým dárcům vřele děkujeme !!!

strom přání

Karlín Praha (13. 12. 2015)

      Celý dětský domov se vypravil autobusem do Prahy do Karlína, kam jsme byli pozváni na zábavné odpoledne s herci, zpěváky a televizními moderátory. Stoly plné dobrot, taneční parket, spousta milých lidiček – princové a princezny z pohádek a bohatý program nabitý písněmi, tancem a soutěžemi. To vše nám zpříjemnilo nedělní odpoledne v Praze.

Karlín

Aquapalace Praha (11. 12. 2015)

      Přijali jsme pozvání Nadace Terezy Maxové na Vánoční besídku v Aquapalace v Praze, kde nás čekal bohatý program, chutná strava, spousta dárků a vodních atrakcí. Vyzkoušeli jsme vlny, tobogány, malé skluzavky a mnoho dalšího. Kluci si vyzkoušeli záchranu tonoucího a děvčata tanec na pláži pod vedením profesionální trenérky aerobiku.

Aquapalace Praha

Adventní návštěva z DD Erlbach ( 12/2015 )
Club Uhelna (5. 12. 2015)

      Jonáš Motyčka – Bohatý sirotek nás tentokrát pozval na Mikulášskou besídku do Prahy, která se konala v klubu Uhelna a spolupodílela se na ní obchodní společnost JULIUS, o.s. generálním partnerem byli bratři Pollákové z firmy JUXING INVEST. Postarali se o nás skvěle, plný stůl všemožných dobrot, neustále doplňovaný. Předali jsme zástupcům firmy svá nakreslená přání pod vánoční stromek. Tančilo se, zpívalo a všichni si užili zábavy bez rozdílu věku. Před odjezdem si vzal slovo strýček Petr, všem přítomným, jménem všech dětí z DD Plesná, na mikrofon poděkoval za skvělé odpoledne a nádherné přijetí za což jsme sklidili bouřlivý potlesk a velmi neradi se vydali na cestu domů.

Uhelna

Popelka (1. 12. 2015)

      Do Karlových Varů zavítalo lední revue s muzikálem Popelka a my jsme nemohli chybět. Vypravili jsme se, tentokrát s nejmenšími dětmi do KV Arény, kde byla pro nás připravena místa ve VIP sektoru. Všechny sledovaly úžasné výkony krasobruslařů z různých koutů světa s velkým zájmem a celou cestu domů si vyprávěly své dojmy z představení.

Popelka

« Previous Entries